HOIATUS: Tarbijakaitse soovitab enne e-poest ostmist kaupmehe tausta uurida - Eesti e-poodide foorum
Eesti e-poodide foorumi esileht
 Internetipoed.ee otsing  
E-POODIDE KATALOOG FOORUM KASULIKUD LINGID  

Esileht  >>  Eesti e-poed >> Hoiatused  >>  HOIATUS: Tarbijakai­t­s­e­ soovitab enne e-poest ostmist kaupmehe tausta uurida

1 

HOIATUS: Tarbijakai­t­s­e­ soovitab enne e-poest ostmist kaupmehe tausta uurida

» Postitas külaline: 12.07.2011 00:20Vasta  Tsiteeri  
Tarbijakaitse ja riigi infosüsteemide ameti sõnul on e-poodides pettused sagedased ning selle tõttu peaksid ostjad enne ostu sooritamist kindlasti kaupmehe tausta kontrollima.

Iga kuu on tarbijakaitsele esitatud kaebuste esikolmikus netikaubandus ja kõige sagedamini kurdetakse, et internetist tellitud kaup jõuab ostjani pika hilinemisega või ei jõua üldse. Pole siis ime, et Eurostati värske uuring näitab, et eestlased külastavad netipoode palju vähem kui eurooplased keskmiselt, netihulludest hollandlastest ja taanlastest rääkimata, vahendas ERR Uudised «Aktuaalset kaamerat».

Kui tavaliselt saadab lohakas netikaupmees tarbijakaitse näpuviibutuse peale kauba lõpuks ikkagi ära, on palju ka neid juhtumeid, kus kaupmehe näol ongi tegu paadunud petturiga.

Riigi Infosüsteemi Ameti infoturbe ekspert Tarmo Randel soovitab enne krediitkaardi andmete esitamist e-poele teha firma kohta taustauuring, milleks võib kasutada näiteks Google"i otsingumootorit.

Viide uudisele: http://www.tarbija24.ee/494320/tarb­i­j­a­k­a­i­t­s­e­-­s­o­o­v­i­t­a­b­-­e­n­n­e­-­e­-­p­o­e­s­t­-­o­s­t­m­i­s­t­-­k­a­u­p­m­e­h­e­-­t­a­u­s­t­a­-­u­u­r­i­d­a­/­

RE: HOIATUS: Tarbijakai­­­t­­­s­­­e­­­ soovitab enne e-poest ostmist kaupmehe tausta uurida

» Postitas külaline: 13.07.2011 08:37Vasta  Tsiteeri  
Algul tehakse e-poodide mainet maha ja siis tuntakse muret selle üle, et miks eestlased nii vähe neid kasutavad? Kui e-poodidest tellimine nii ebaturvaline on, siis peaks ju kõigil hea meel olema, et nii vähe neid kasutatakse. Vastuoluline artikkel natuke.

E-kaubandus on Eestile väga tähtis - seda tuleks propageerida ja pettur e-poed tarbijast eemale hoida.

1) Mis mõtet on kogu aeg tarbijat hoiatatada? Tarbija ei oska nagunii end ise kaitsta.

2) E-kaubanduses on konkurents palju kõrgem ja suurem võimalus saada paremat hinda. Üksikute e-poodide tõttu kogu sektorile vee peale tõmbamine on karu teene nii tarbijatele kui e-poodidele.
1 
 Lisa uus kommentaar ...
Pealkiri:
Tekst:
[tsitaat]tekst[/tsitaat] Tsitaat   [b]tekst[/b] Rasvane kiri   [i]tekst[/i] Kaldkiri   [u]tekst[/u] Allajoonitud kiri
 Kood pildilt: 
    © copyright internetipoed.ee, e-mail: info@internetipoed.ee