MasterCard`i ja Visa kaardi omanikud ostlevad internetis turvaliselt - Eesti e-poodide foorum
Eesti e-poodide foorumi esileht
 Internetipoed.ee otsing  
E-POODIDE KATALOOG FOORUM KASULIKUD LINGID  

Esileht  >>  Eesti e-poed >> E-kaubanduse uudised  >>  MasterCard`­i­ ja Visa kaardi omanikud ostlevad internetis­ turvalisel­t­

1 

MasterCard`­i­ ja Visa kaardi omanikud ostlevad internetis­ turvalisel­t­

» Postitas külaline: 15.06.2011 19:23Vasta  Tsiteeri  
MasterCard`i ja Visa kaardi omanikud ostlevad internetis turvaliselt
Swedbank pakub esimese pangana Eestis Visa ja MasterCard krediitkaardi omanikele turvalist internetiostude teenust, mis võimaldab teha kaks korda ohutumaid oste kõigis süsteemis registreeritud internetikauplustes.

Swedbanki väikefinantseerimise osakonna juhataja Ago Samma sõnul kasutatakse turvaliste internetiostude sooritamiseks kaht süsteemi- MasterCard “SecureCode” ja Visa “Verified by VISA”, olenevalt, millise kaardi klient valinud on.„Kui tavalise ostu puhul internetist pannakse kirja ainult oma nimi, kaardi kehtivusaeg ja kaardi tagaküljel olev kolmekohaline number ehk kõik nähtavad andmed kaardilt, siis uue turvalise süsteemi puhul lisanduvad kaks turvaelementi, mida kaardil näha pole,” märkis Samma. “Hetkel kasutab Eestis mõlemat teenust ca 5000 internetis ostlejat.”

Alates käesoleva aasta septembrist saab Swedbanki klient ostelda internetis ainult läbi selle turvalise teenuse, sest liitumine klientidele muutub siis kohustuslikuks. Liitumine on kliendile tasuta.

“Esiteks kuvatakse enne ostu kliendile isiklik, tema enda poolt valitud tervitussõnum ja teiseks peab ostu sooritamiseks sisestama oma salasõna. Just need lahendused tagavadki ostudele topeltkaitse,” selgitas Samma uue lahenduse põhimõtet. „Salasõna peab sisestama iga kord, kui sooritatakse ost internetikaupluses, mis seda turvalahendust kasutab.“

Samma sõnul võimaldab süsteem kaardiomaniku täiendavat tuvastamist tehingute tegemisel ainult nendes internetipoodides, mis on rakendanud antud turvasüsteemi ning kus leheküljel on näha logo „SecureCode” või “Verified by VISA”. „Maailmas on üle 850 000 seda süsteemi toetava netikaupmehe, kes annavad enamiku kogu e-kommertsi käibest,” lisas ta.

„Vaatamata uuele turvalisele teenusele soovitame oma klientidel hoida oma salasõna vaid enda teada ja mitte kanda seda kaardiga koos. Iga internetiostu sooritamisel võiks ka kontrollida, kas teie poolt valitud isiklik tervitussõnum on sama, mis sai eelnevalt sisestatud. Kui tervitussõnum on vale ja ei vasta teie poolt valitule, siis salasõna sisestada ei tohiks,“ märkis Ago Samma.

Oma Visa ja MasterCard`i kaardi saab turvaliste ostude sooritamiseks registreerida Swedbanki internetipangas siit! https://www.swedbank.ee/private/cre­d­i­t­/­c­r­e­d­i­t­c­a­r­d­/­3­d­S­e­c­u­r­e­?­l­a­n­g­u­a­g­e­=­E­S­T­­

www.swedbank.ee
1 
 Lisa uus kommentaar ...
Pealkiri:
Tekst:
[tsitaat]tekst[/tsitaat] Tsitaat   [b]tekst[/b] Rasvane kiri   [i]tekst[/i] Kaldkiri   [u]tekst[/u] Allajoonitud kiri
 Kood pildilt: 
    © copyright internetipoed.ee, e-mail: info@internetipoed.ee